15 سايت بي نظير براي آموزش زبان انگليسي

درباره اهميت يادگيري زبان انگليسي بسيار سخن رفته است . اگه شما نيز قصد داريد زبان انگليسي را فرا گيريد يا زبان خود را تقويت نماييد امروز در ايران فاكس نيوز پانزده سايت بي نظير و ممتاز در اينترنت معرفي خواهم نمود كه اميدوارم جواب گوي نياز شما در زمينه يادگيري زبان انگيسي باشد .1-livemocha

livemocha اولين سايت شبكه اجتماعي مخصوص يادگيري زبانهاي خارجي در دنياست . در اين سايت دروس خود آموز ، نوشته ، صوت و ويدئوهايي متنوع و گوناگوني در اين زمينه ها وجود دارد اما اين ، همه قابليت هاي اين سايت نيست !
مهمترين خاصيت اين سايت اين است كه عده بسيار زيادي از علاقمندان به يادگيري زبان هاي خارجي در سرتاسر جهان در اين سايت گرد هم آمده اند و با امكاناتي كه اين سايت در اختيار آنها قرار گذاشته است قادر هستند با يكديگر با زبان پايه مورد علاقه خود ارتباط برقرار نمايند و زبان خود را بهبود بدهند . همچنين افراد بسيار زيادي در اين سايت وجود دارند كه به زبان مورد نظر شما تسلط كافي دارند و شما را در اين زمينه ياري مي دهند . نام ديگر آن را فيسبوك علاقمند به يادگيري زبانهاي خارجي بگذاريد !
lخودم هم به اين سايت علاقمند شدم بعد از نوشتن اين مطلب در سايت ايران فاكس نيوز حتما به اين سايت مراجعه خواهم نمود ! البته جالب است بدانيد اگر ايراني هستيد ، اگر در ايران نيستيد ولي نمي توانيد خوب فارسي صحبت كنيد اين سايت از علاقمندان به يادگيري زبان فارسي نيز پشتيباني مي كند .

2-VerbaLearn

هر علاقمند با يادگيري زبان انگليسي آرزو دارد دايره لغات خود را افزايش دهد . تخصص اين سايت نيز همين است . در ورژن رايگان اين سايت فايل هاي mp3 و فيدهاي پرباري علاوه بر آموزش هاي معمول به شما مي دهد و متدهاي گوناگوني را براي يادگيري به شما معرفي مي نمايد .

3-BBC

قسمت اموزش زبان هاي خارجي بي بي سي كه شامل زبان انگليسي نيز هست يك سايت آموزشي قوي و پربار است كه مطالب آن روزانه با موضوعات روز بروز مي شود . صوت و تصوير بسيار در اين سايت بكار رفته است .

4-Using English.com

اين سايت هم يك سايت بسيار مفيد براي كساني است كه دوست دارند زبان انگليسي را بعنوان زبان دوم خود بياموزند ! در اين سايت مجموعه كاملي از قوائد ، لغات ، آزمون ها و مباحث ESL و يك انجمن فعال گفتگو و همچنين استادان راهنما همگي به رايگان آماده خدمت به شماست .

5-About.com

اين سايت هم آموزش خود را بر مبناي زبان انگليسي زبان دوم قرار داده است . اين سايت درس هاي خود را به هشت نرحله تقسيم نموده است و از يك انجمن فعال گفتگو نيز بهره مي برد .

6- Learn English Online 

خب اين سايت براي كساني مفيد است كه پايه بسيار ضعيفي در انگليسي دارند . يازده مرحله دارد و در هر مرحله ممكن است درس هاي شمابه باشند پس در مجموع بيش از 50 درس در آن وجود دارد.

7-Word2Word

سايتي ديگري كه در ايران فاكس نيوز معرفي مي كنم در حقيقت يك دايركتوري مخصوص يادگيري زبان انگليسي است كه در آن مي توان لينك هاي بسيار زيادي به فيلم هاي آموزشي ، سايت هاي آموزش زبان ، گرامرها ، تلفظ ها و سايت هايي از اين قبيل يافت.

8-Transparent Language

اين هم نرم افزار خو آموز زبان انگليسي شامل مقاله ، بازي و دانلود است . همچنين براي راحتي كاربران واژگان اين نرم افزار به 100 زبان دنيا ترجمه شده است .

9-EnglishClub

اين سايت نيز در كنار آموزش ويدئوهاي صوتي و تصويري بسيار زيادي در كنار چت و گفتگوي ان لاين به شما مي دهد .

10-Italki 

اين سايت كه بر پايه وب 2 ساخته شده است به شما كمك مي كند تا با دوستيابي ، شركاي خود براي يادگيري زبان انگليسي را بيابيد . همچنين صدها مقاله ، ويدئو ، صوت و تصوير در اين سايت اجتمي يافت مي شود .

11-A4esl.org

در اين سايت مي توانيد ازمون هاي زبان انگليسي در همه مراحل از پايه تا پيشرفاته و به تفكيك موضوع از قبيل واژگان ، گرامر ، سطح را بيابيد .

12-DigitalDialects

در اين سايت با بازي هاي متنوع به شما زبان انگليسي را اموزش مي دهد.

13-Radio Lingua Network 

اين سايت بر پايه صوت بيش از بيست زبان مختلف را آموزش مي دهد . شما مي توانيد فايل ها را بصورت mp3 دانلود نماييد و هر مكان كه مايليد از آن استفاده نماييد .

14-Vocabulix

براي قوي كردن دايره لغات در سه زبان انگليسي ، فرانسه و اسپانيايي در درس هاي 90 روزه

15--Language.com 

گاهي اوقات گوش دادن بهترين شيوه آموزشي است . در اين سايتدبيش از چهل درس بر پايه صوت مي توانيد بيابيد .

منبع:

http://www.iranfoxnews.com