دلایل یادگیری زبان

دنبال دلیلی برای یادگیری زبان انگلیسی می گردید؟

هرکسی دلیلی به خصوص برای یادگیری زبان انگلیسی دارد، پس اولین کار مشخص کردن یک دلیل است. به عبارت دیگر، باید بدانید که پس از این همه تلاش به چه چیزی دست خواهید یافت. برای راحتی شما، من 10 دلیل فراهم کرده ام، شاید دلیل خود را اینجا پیدا کنید. اگر این متن را مفید یافتید، آن را چاپ کنید و به جایی بچسبانید تا هرگاه از اینهمه تلاش و کوشش خسته شدید، به آن نگاهی بیندازید و اهداف خود را به یاد بیاورید.

1)    هرگاه دو نفر از دو کشور مختلف و با دو زبان گوناگون به گفتگو با یکدیگر مینشینند، بسیار دور از انتظار است که به هر زبانی جز انگلیسی صحبت کنند.

2)    وقتی برای استخدام در شغلی اقدام میکنید و رقابت بین شما و یک نفر دیگر است، با قابلیت دو زبانه بودن می توانید شغل را مال خود کنید. این خصوصیت مهمی برای هر کارمندی می تواند باشد که بتواند غیر از زبان مادریش به زبان دیگری صحبت کند.

3)    علی رغم چین، ایالات متحده هنوز پرچمدار نوآوری های فنی و پیشرفت های اقتصادی است، و در این کشور و در هر دوی این حوزه ها زبان انگلیسی صحبت می شود.

4)    به دلیل کشور گشایی های بریتانیای کبیر در قرون گذشته و مستعمره های بیشمارش در این دوره ها، مردم استرالیا، نیوزیلند، کانادا، بخش هایی از آفریقا، هند و بسیاری از کشور های جزیره ای کوچک انگلیسی صحبت می کنند، و در آلمان، نروژ، سوئد، دانمارک و هلند انگلیسی بیش از زبان های دیگر به عنوان زبان دوم صحبت می شود. هر کدام از این کشور ها دارای فرهنگ ها و رسوم گوناگونی هستند، و با یاد گرفتن زبان آن ها می توانید با آنان ارتباط برقرار کنید و فهم خود را از جهان بالا ببرید.

5)    انگلیسی در حال حاضر به طور تقریبا اختصاصی به عنوان زبان علم شناخته می شود، و این واقعیت به زودی تغییر نخواهد کرد.

6)    الفبای انگلیسی برای یک غیر بومی نسبتا ساده است، در مقایسه با الفبایی مثل الفبای چینی که مانند کابوسی برای شاگرد است.

7)    انگلیسی زبان فیلم هاست. اکثر مردم معتقدند که بهترین کارهای سینمایی به انگلیسی ساخته شده اند، و برای اینکه به درک واقعی از این آثار هنری برسید، بهتر است که بتوانید بدون مزاحمت زیرنویس آنها را تماشا کنید.

8)    اگر در ایالات متحده به دنبال کار میگردید، به محض اینکه انگلیسی را فرا بگیرید همه گونه موقعیت کاری برایتان فراهم می شود، بدون در نظر گرفتن نژاد، ملیت و دین شما.

9)    انگلیسی را فرا بگیرید تا بتوانید آن را به فرزندانتان بیاموزید، و اگر فرزندانتان در حال فراگیری آن هستند، بتوانید با آنان ارتباط برقرار کنید.

10)   در ایالات متحده افرادی که به انگلیسی صحبت می کنند، درآمد بسیار بالاتری نسبت به دیگران دارند. فراگیری زبان انگلیسی چشم انداز شغلی شما را باز می کند و استاندارد زندگی شما را بالا می برد.